WYPADEK DROGOWY WE WŁOSZECH

Wycena szkody po wypadku drogowym we Włoszech 

Wypadki drogowe za granicą, głównie w Europie Zachodniej, są dziś coraz częstszym zjawiskiem. W wypadkach samochodowych we Włoszech każdego roku bierze udział również część polskich kierowców podróżujących do tego kraju. Z reguły Polscy, którym przydarzył się niezawiniony wypadek samochodowy we Włoszech, nie znając języka włoskiego i przepisów włoskiego prawa mają niemały problem z procedurą likwidacji szkody komunikacyjnej. Aby uniknąć tego rodzaju problemów warto więć skorzystać z rozwiązań i usług, jakie oferuje Stowarzyszenie MOTOEXPERT w zakresie wyceny szkód powstałych podczas wypadków drogowych we Włoszech.

Jeśli zostali Państwo poszkodowani nie z własnej winy wskutek wypadku samochodowego na terenie Włoch to mają Państwo prawo do uzyskania odszkodowania z OC sprawy zdarzenia. Likwidacji szkody można z kolei dokonać zarówno na terenie Włoch, bezpośrednio u ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia, lub w Polsce – przeprowadzając procedurę likwidacyjną z udziałem reprezentanta do spraw roszczeń.  W tym zakresie zwykle decyzja należy do osoby poszkodowanej.

Stowarzyszenie MOTOEXPERT może zaproponować Państwu pomoc techniczną w zakresie opiniowania i wyceny szkód powstałych w wypadkach samochodowych we Włoszech w przypadku, kiedy likwidacja szkody będzie odbywać się na terenie Polski. Jeśli osoba poszkodowana będzie dokonywała likwidacji szkody po wypadku we Włoszech w kraju swojego miejsca zamieszkania (Polska) wówczas regionalny rzeczoznawca samochodowy Stowarzyszenia MOTOEXPERT będzie w stanie wykonać kompleksową i w pełni niezależną opinię techniczną, na podstawie której będzie możliwe dochodzenie odszkodowania powypadkowego. Jeśli jednak procedura likwidacyjna będzie miała odbywać się we Włoszech to istnieje jedynie możliwość  polecenia osobie poszkodowanej usług adwokata działającego na terenie Włoch i współpracującego z organizacją.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że Stowarzyszenie MOTOEXPERT poza usługami rzeczoznawczymi, w wybanych sprawach, może polecić osobom poszkodowanym skorzystanie z pomocy prawnej adwokatów lub radców prawnych, którzy po wypadku samochodowym we Włoszech będą w stanie, dochodzić odszkodowania za wypadek drogowy, jaki miał miejsce na terenie Włoch, reprezentując interesy osoby poszkodowanej. Za pośrednictem naszej organizacji możliwe jest więc nie tylko skorzystanie z pomocy technicznej świadczonej przez partnerskich rzeczoznawców samochodowyc, ale także z pomocy prawnej, jaką świadczą partnerscy adwokaci współpracujący z MOTOEXPERT.

W celu zasięgnięcia bliższych informacji związanych z wypadkiem samochodowym we Włoszech oraz aby dowiedzieć się, jaka może wyglądać najdogodniejsza dla Państwa  procedura likwidacyjna powstałej szkody komunikacyjnej zapraszamy do kontaktu z centralą MOTOEXPERT pod tel. +48 032 746 0777 lub +48 601 495 495. Nasi konsultanci udzielą odpowiedzi na Państwa pytania.

 

Wypadek samochodowy we Włoszech – Szkoda komunikacyjna we Włoszech