WYPADEK DROGOWY W HOLANDII

Likwidacja szkody po wypadku w Holandii 

Każdego roku coraz większa ilość Polaków wyjeżdza do Holandii w celach zarobkowych. Najczęstszym środkiem transportu jest samochd, a co za tym idzie wzrasta również liczba wypadków samochodowych, do jakich dochodzi na terenie Holandii. Duża część polskich kierowców zostaje jednak poszkodowana w wypadkach drogowych w Holandii nie z własnej winy. Jeśli zatem brali Państwo udział w niezawinionym wypadku samochodowym w Holandii należy pamiętać, że istnieje możliwość dochodzenia odszkodowania z OC sprawy zdarzenia.

Do decyzji osoby poszkodowanej, której przydarzył się wypadek samochodowy w Holandii, należy jednak kwestia wyboru miejsca likwidacji powstałej szkody komunikacyjnej. Polski kierowca, jeśli brał udział w niezawinionym wypadku w Holandii i chce dochodzić należnego mu odszkodowania, ma możliwość dokonania likwidacji szkody w kraju miejsca zdarzenia czyli w Holandii, lub – jeśli np. pojazd wrócił już do Polski – na terenie kraju swojego zamieszkania, z udziałem tzw. reprezentanta do spraw roszczeń w Polsce.

Stowarzyszenie MOTOEXPERT jest w stanie pomóc osobie poszkodowanej wskutek wypadku w Holandii w drugim z przedstawionych przypadków tj. wówczas, gdy likwidacja szkody odbywa się w Polsce. Na terenie Polski wyceny szkody mogą bowiem dokonać regionalni, członkowscy rzeczoznawcy samochodowi Stowarzyszenia MOTOEXPERT, którzy sporządzą na zlecenie osoby poszkodowanej kompleksową opinię techniczną ustalającą wartość i zakres powstałej szkody. Jeśli jednak osoba poszkodowana zdecyduje się na likwidację szkody po wypadku samochodowych w Holandii to powinna we własnym zakresie skorzystać z pomocy holenderskiego rzeczoznawcy samochodowego, który dokona wyceny szkody w kraju miejsca zdarzenia.

Aby móc uzyskać więcej informacji na temat likwidacji szkody po wypadku samochodowym w Holandii warto możliwie jak najszybciej po zdarzeniu skontaktować się z centralą Stowarzyszenia MOTOEXPERT pod numerem telefonu: +48 032 746 0777. W zależności od przypadku, po rozmowie z naszym konsultantem, możliwe będzie ustalenie odpowiedniej procedury działania i skorzystanie z pomocy prawnej, jaką oferują współpracujący z organizacją radcy prawni i adwokaci zajmujący się likwidacją szkód komunikacyjnych. Jeśli byłeś osobą poszkodowaną, której przydarzył się wypadek samochodowy w Holandii, zadzwoń!

 

Wypadek samochodowy w Holandii – Odszkodowanie po wypadku drogowym w Holandii