OPINIOWANIE POJAZDÓW ZABYTKOWYCH

Stowarzyszenie MOTOEXPERT oferuje usługi rzeczoznawcze oferowane i realizowane przez członkowskich rzeczoznawców techniki samochodowej organizacji, w zakresie wydania opinii rzeczoznawczej dotyczącej pojazdu zabytkowego.

Aby posiadacz zabytkowego pojazdu mógł ubiegać się w Polsce o tzw. żółte, kolekcjonerskie tablice rejestracyjne konieczne jest uzyskanie przez niego wpisu pojazdu do rejestru zabytków. W tym celu niezbędna jest opinia rzeczoznawcza powierdzająca oryginalność głównych podzespołów pojazdu i uzyskanie tzw. Białej Karty czyli Karty Ewidencyjnej Zabytku Ruchomego. Uzyskanie Białej Karty upoważania posiadacza pojazdu zabytkowego do złożenia wniosku rejestracyjnego w urzędzie komunikacji.

Zajmujemy się kompleksową obsługą przy opiniowaniu aut zabytkowych i kolekcjonerskich. Członkowscy i partnerscy rzeczoznawcy samochodowi Stowarzyszenia MOTOEXPERT w Polsce, posiadający niezbędne kwalifikacje w tym zakresie, mają możliwość zopiniowania pojazdu zabytkowego i wydania stosownej opinii rzeczoznawczej (opinii technicznej).

 Opiniowanie pojazdów zabytkowych – Biała Karta – Rejestracja pojazdu jako zabytkowy