Wypadek drogowy w Niemczech – Oględziny pojazdu

Jeżeli ulegniemy wypadkowi lub kolizji samochodowej w Niemczech to pierwszą i jedną z najważniejszych czynności, jakie wykona rzeczoznawca samochodowy będą oględziny naszego uszkodzonego samochodu. Dokładne, szczegółowe oględziny uszkodzonego samochodu są niezmiernie istotne ponieważ stają się podstawą wykonanej w późniejszym etapie powypadkowej opinii technicznej. Powinniśmy wiec zadbać o to, aby oględziny przeprowadzone przez eksperta były przeprowadzone w sposób bardzo dokładny i bez pośpiechu.

Przeprowadzający oględziny pojazdu po wypadku lub kolizji samochodowej w Niemczech rzeczoznawca powinien z niezmierną skrupulatnością obejrzeć nasz uszkodzony samochód, skrzętnie notować informacje o wszystkich uszkodzeniach ponieważ wystawiona na podstawie oględzin pojazdu opinia techniczna oraz kosztorys naprawy staną się dokumentami, na podstawie których zostanie nam wypłacone odszkodowanie za szkody powstałe w wyniku wypadku komunikacyjnego na terenie Niemiec.

Komu zlecić wykonanie oględzin naszego uszkodzonego pojazdu?

Jeżeli chcemy mieć pewność, że oględziny naszego uszkodzonego pojazdu zostaną przeprowadzone w sposób fachowy i rzetelny powinniśmy zlecić ich wykonanie rzeczoznawcy ze Stowarzyszenia Miedzynarodowych Rzeczoznawcow Techniki Samochodowej MOTOEXPERT.

Niezalezni rzeczoznawcy samochodowi ze Stowarzyszenia MOTOEXPERT oględziny pojazdu wykonuja zawsze w sposób niezwykle rzetelny i profesjonalny. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnych urządzeń i narzędzi specjalistycznych służących właśnie do wykonywania oględzin pojazdu powypadkowego. Czas, jaki zajmuja rzeczoznawcy ze Stowarzyszenia MOTOEXPERT oględziny pojazdu jest dość długi lecz dzięki temu na pewno zostanie sporządzony dokładny spis uszkodzonych części, a wykonana podczas oględzin pojazdu niezwykle przejrzysta dokumentacja fotograficzna pozwoli rzeczoznawcy samochodowemu wlasciwie skalkulować rozmiar i wartosc szkód powstałych w wyniku wypadku komunikacyjnego.

Niezwykle przejrzysta dokumentacja techniczna oraz dokładnie sporządzony w trakcie oględzin pojazdu spis wszystkich uszkodzeń naszego samochodu powstałych w wyniku wypadku lub kolizji drogowej na terenie Niemiec pozwolą na sporządzenie dokładnej, szczegółowej opinii technicznej oraz wykonanie kosztorysu naprawy. Dokumenty te są jedyną dokumentacją, jaką możemy mieć po wypadku i stają się podstawą do wypłaty odszkodowania z niemieckiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy wypadku.

Jeżeli chcemy po wypadku w Niemczech otrzymać możliwie najwyższe odszkodowanie, które wystarczy na naprawę wszystkich uszkodzeń naszego samochodu powstałych w wyniku tego zdarzenia powinniśmy zlecić wykonanie oględzin pojazdu fachowcom ze Stowarzyszenia Miedzynarodowych Rzeczoznawcow Techniki Samochodowej MOTOEXPERT.